PlazaWrze-Noclegi

Podziękowania!

W imieniu organizatorów dziękujemy absolutnie wszystkim i za wszystko!

Sponsorzy, sędziowie, zawodniczki i zawodnicy, konferansjer i DJ, sympatycy siatkówki plażowej z Wrześni i nie tylko - bez Was ten turniej by się nie odbył. Do zobaczenia za rok!

Plaża Wrze 2018 zakończona!

30 par męskich, 23 pary damskie, 35 par mieszanych, 16 par "oldboy +80" i 6 par "oldboy +100", razem 220 zawodników odwiedziło tegoroczną Plażę Wrze :-) To się nazywa sukces!!!

Dziękujemy wszystkim za wspaniały weekend.

Sponsoring Plaża Wrze

Współpracuj z nami !

Serdecznie zachęcamy Firmy zainteresowane współpracą z nami do kontaktu.

info@plazawrze.pl

Poniedziałek, Sierpień 15, 2016, 17:25
W dniach 13-14.08.2016 r. na terenie Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych we Wrześni została rozegrana II Edycja Turnieju Siatkówki Plażowej Plaża Wrze, którego organizatorem było Stowarzyszenie Volley Września.
Tegoroczna edycja Plaży Wrze stała się wielkim wydarzeniem, przede wszystkim za sprawą liczby uczestników. Wspominając wcześniejsze zapisy na turniej - wolne miejsca rozeszły się jak ciepłe bułeczki, zarówno w turnieju damskim jak i męskim. Bardzo nas to cieszy, gdyż widoczny jest wzrost zainteresowania naszym turniejem. Nie mieliśmy większych wymagań odnośnie uczestnictwa w zawodach, każdy mógł się zapisać i powalczyć o najwyższe trofea. Mimo tego, że tworzymy turniej amatorski, uczestniczyło w nim wielu zawodowców, którzy zazwyczaj walczą w zawodach najwyższej rangi ogólnopolskiej. To chyba znak, że warto odwiedzać Wrześnię i bawić się wspólnie z nami na wrzesińskiej plażówce. Przez ostatnie dni, obiekt WOSR stał się naszym drugim domem, to tam właśnie znajdowało się centrum dowodzenia. Czas może na małe podsumowanie...

13.08.2016 r. (SOBOTA)

TURNIEJ MĘSKI

W turnieju męskim wzięło udział 48 par. Zawody były rozgrywane systemem brazylijskim 2x24. Po wyłonieniu najlepszej "czwórki" z obu drabinek, została utworzona drabinka finałowa na 8 par. Na pięciu boiskach rozegrano łącznie 98 spotkań. Duży plus tego systemu jest taki, że przegrywając nawet 3 mecze, można zająć miejsce na podium. Dużo grania, dużo zabawy.
Zwycięzcami turnieju męskiego zostali Mateusz Radojewski/Kamil Radzikowski (KrotoszynOlsztyn), pokonując we finale poznański duet Przemysław Suliński/Krzysztof Kuźniak (Poznań).

Najlepsza "czwórka" turnieju:

1. Mateusz Radojewski/Kamil Radzikowski (Krotoszyn/Olsztyn)
2. Przemysław Suliński/Krzysztof Kuźniak (Poznań)
3. Michał Muszyński/Tomasz Robak (Wilczyn)
4. Szymon Gregorowicz/Mateusz Kańczok (Warszawa)

Wśród wrześnian najlepszy okazał się Tomasz Kotecki, który w parze z Tomaszem Jaroszczakiem (Poznań) uplasowali się na miejscu 5-6.

 

TURNIEJ DAMSKI

W turnieju damskim wzięły udział 24 pary. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim na 24 pary. Do dyspozycji Pań były dwa boiska. Rozegrano łącznie 46 spotkań. Od rana pogoda nas nie rozpieszczała, ale z upływem czasu nam boiskami WOSR zaświeciło słońce, zrobiło się cieplej, więc Panie zdjęły z siebie ciepłe stroje. A wtedy jeszcze bardziej widowiskowa zrobiła się siatkówka plażowa w wykonaniu pięknych kobiet. Jeśli chodzi o kobiety, to mamy podwójne powody do radości, gdyż pierwsze dwa miejsca na podium zajęły siatkarki z Wrześni. W meczu finałowym bardziej doświadczone zawodniczki - Grażyna Urbańska/Katarzyna Wyrozumialska pokonały młode, ale obiecujące siatkarki - Karolinę Rakowską/Magdę Góral.

Najlepsza "czwórka" turnieju:

1. Grażyna Urbańska/Katarzyna Wyrozumialska (Września)
2. Magda Góral/Karolina Rakowska (Września)
3. Gabriela Puławska/Kamila Płaczek (Poznań/Janków Przygodzki)
4. Paulina Rogalska/Weronika Otchere (Słupca)


Chcieliśmy sprawić, by turniej Plaża Wrze nie był tylko imprezą sportową, ale wielkim wydarzeniem, które będzie jednoczyć ludzi i zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Po zakończonym turnieju odbyło się spotkanie integracyjne na wrzesińskich Campingach, w którym uczestniczyli organizatorzy, sponsorzy oraz sami zawodnicy. Była to idealna okazja by podsumować pierwszy dzień zawodów i poczuć rodzinną atmosferę turnieju. Mieliśmy też okazję obejrzeć bój polskiej reprezentacji w siatkówce halowej podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Niestety przegraliśmy spotkanie z reprezentacją Rosji 2:3, ale to nie przeszkodziło nam w dobrej zabawie. Wierzymy, że nasza kadra powalczy jeszcze o największe laury na tych Igrzyskach.
Dobra zabawa, w której wzięło udział ponad 100 osób, towarzyszyła nam do późnych godzin nocnych. Po krótkim śnie jednak trzeba było wrócić z powrotem na boiska, by rozegrać kolejne turnieje.

14.08.2016 r. (NIEDZIELA)
Start: godz. 9:00

TURNIEJ MIKSTÓW:

W turnieju mikstów udział wzięło 38 par. Rozegrano 74 spotkania. Jest to kolejny rekord Plaży Wrze, gdyż w zeszłym roku wystąpiło o 6 par mniej. Rozgrywki prowadzone były systemem brazylijskim. Pełna kultura gry obowiązywała na boisku. Mężczyzna wprowadzał grę na mężczyznę, kobieta na kobietę. Tak grają pary mieszane. Akurat w tej kategorii rozgrywek technika odgrywała największą rolę.

Bardzo mocno obsadzony turniej był wspaniałym widowiskiem. Udział brali młodzi reprezentanci Polski w siatkówce plażowej, byli Mistrzowie Polski, obecni czołowi siatkarze plażowi w Polsce.
Przypomnijmy, że był to otwarty turniej amatorski, do którego każdy mógł się zapisać.
W meczu finałowym po wspaniałym, emocjonującym pojedynku zwyciężyła para Agnieszka Adamek/Piotr Janiak pokonując na pół wrzesińską parę - Martyna Wardak/Mateusz Radojewski.

Wiele osób było pod wrażeniem gry Agnieszki Adamek, młodej reprezentantki Polski w siatkówce plażowej, która wspaniale broniła w polu, podbijając nawet mocne ataki przeciwników. Świetnie wyszkolona technicznie zawodniczka rzadko się myliła, co przyczyniło się znacznie do zwycięstwa w całym turnieju. Chcąc jej podziękować za wspaniałe widowisko wręczyliśmy jej mały upominek za tytuł MVP meczu finałowego, a tak naprawdę całego turnieju mikstów podczas II Edycji Turnieju Siatkówki Plażowej Plaża Wrze.

Również wielki sukces wrzesińskiej pary Zuzanna Kaczmarek/Mikołaj Kurek, która zajęła III miejsce w turnieju.

Najlepsza "czwórka" turnieju:

1. Agnieszka Adamek/Piotr Janiak
2. Martyna Wardak/Mateusz Radojewski
3. Zuzanna Kaczmarek/Mikołaj Kurek
4. Kamila Płaczek/Michał Muszyński

TURNIEJ OLDBOYÓW 80+

W turnieju Oldboyów 80+ (suma wieku obu zawodników to min. 80 lat) wzięło udział tylko 8 par. Rozegrano 14 spotkań. Akurat tutaj nastąpił regres, w porównaniu z zeszłym rokiem, ale mamy nadzieję, że to tylko jednorazowy spadek i w przyszłym roku poprawimy statystyki. Mimo to, duch walki nie opuścił naszych starszych doświadczonych kolegów, którzy z wielkim, wręcz młodzieńczym zapałem walczyli o każdy punkt na boisku. Emocjonujące pojedynki towarzyszyły do ostatniego meczu.

W finale zwyciężyła para Krzysztof Witczak/Wojciech Wesołowski pokonując parę Tomasz Smarzyński/Łukasz Makowski.
W małym finale zmierzyły się dwie wrzesińskie pary. Lepszą z nich okazała się para Piotr Szady/Przemysław Motyl, która pokonała starszych, ale nadal będących w dobrej formie kolegów, Daniela Więcka/Przemysława Augustyniaka.

Najlepsza "czwórka" turnieju:

1. Krzysztof Witczak/Wojciech Wesołowski (Zaniemyśl)
2. Tomasz Smarzyński/Łukasz Makowski (Gniezno/Aleksandrów Kujawski)
3. Piotr Szady/Przemysław Motyl (Września)
4. Daniel Więcek/Przemysław Augustyniak (Września)

Dobre widowisko przyniosły nam oba niedzielne turnieje. W przerwie znalazł się również czas na małe konkursy dla publiczności. Dużo dobrej zabawy, rywalizacji sportowej oraz relaksu przyniósł nam turniej Plaża Wrze.

PLAŻA WRZE W LICZBACH:

2 - tyle dni trwały rozgrywki Plaża Wrze,
7 - tyle było boisk do dyspozycji,
11 - tylu sędziów czuwało nad poprawnym przebiegiem zawodów,
100 (może nawet więcej) - tyle osób było podczas wieczornej integracji,
230 - tyle spotkań zostało rozegranych na boiskach WOSR,
236 - tylu zawodników bawiło się w wielkiej wrzesińskiej piaskownicy,
7000 - taka była pula nagród.

Litrów wypitych płynów oraz kilogramów jedzenia nie byliśmy w stanie zliczyć

REASUMUJĄC...

Plaża Wrze 2016 okazał się wielkim sukcesem, nie tylko pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Nie było łatwo przygotować imprezę, w której w ciągu dwóch dni weźmie udział ponad 230 uczestników z całej Polski. Dziesiątki, jak nie setki godzin spędzonych nad planowaniem turnieju, pozyskiwaniem sponsorów, aż w końcu przygotowaniem obiektu i całej otoczki dało się nam we znaki, ale mimo ogromnego zmęczenia byliśmy w stanie cieszyć się z tego, czego udało nam się dokonać. Przeżywaliśmy gorsze i lepsze chwilę, ale mając wspólny cel i idąc w tym samym kierunku jesteśmy w stanie osiągnąć wiele.

Dlatego podziękowania pierwsze kierowane będą do organizatorów turnieju - Stowarzyszenie Volley Września. Nowa inicjatywa, która powstała po zeszłorocznej edycji Plaża Wrze. Nie było nas wielu w tym roku przy przygotowaniach do turnieju. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, by nie urazić przypadkiem kogoś. Ale my wiemy, kto działał przy turnieju i komu te podziękowania się należą. Było to widoczne podczas zawodów. Chętnie do swojego grona przyjmiemy osoby, które chciałby z nami współtworzyć takie projekty jak m.in. Plaża Wrze.

Kolejne i to szczególne podziękowania należą się sponsorom Plaża Wrze. Wszyscy dobrze wiemy, że bez ich hojności nie mogłaby się odbyć żadna, większa impreza sportowa. Dlatego warto docenić ten fakt, że chętnie wspierają nasz projekt, niektórzy po raz kolejny. Warto nieść tę wiadomość dalej. Bo wiecie, że to jest szansa również na to, że w przyszłym roku sponsorzy zostaną z nami i będą chcieli wspólnie tworzyć piękne widowisko, jakim niewątpliwie w tym roku był nasz turniej.

Podziękowania dla:

Alligator Nekla, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Auto-Plast Produkt, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo, BSB Budownictwo, Agro Kowalski, Wytwórnia Wód Mineralnych Kamena, Grodzimy.com, Piekarnia Kłos, Tehore marka Krago White, Pro System Rafał Roguszka, ŚwiatOpony.pl, Zakład Doskonalenia Zawodowego, Seb-Instal, Progress - Artykuły Fryzjersko-Kosmetyczne, Lov Voltage Solutions, Top Dent Stomatologia, Firma Gibowski, Centrum Paliw i Rozpuszczalników, Dla Dam, Be Clever, Pro Flora - pielęgnacja terenów zielonych, Restauracja Avocado, Drink Shop. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bolesław Spochacz, PIK, Dekspol.

Duży udział przy organizacji turnieju miały również władze miasta i powiatu.

Urząd Miasta i Gminy we Wrześni na czele z Burmistrzem Tomaszem Kałużnym, który objął honorowy patronat nad naszym turniejem.

Starostwo Powiatowe we Wrześni na czele ze Starostą Dionizym Jaśniewiczem.

Kolejne podziękowania kierowane są do Pana Mariusza Pierzchlińskiego - Dyrektora Wrzesińskich obiektów Sportowo-Rekreacyjnych, które zostały wspaniale przygotowane na zawody. I nawet poza
turniejem obiekt prezentuje się rewelacyjnie. To zasługa Pana Mariusza oraz jego teamu.

Ekipa sędziowska na czele z sędzią głównym zawodów, Panem Jarosławem Grępką. Dobrze wykonana praca nad poprawnym przebiegiem turnieju okazałą się bardzo ważna.

Dziękujemy opiece medycznej za czuwanie. Na szczęście obyło się bez większych przygód.

Dziękujemy naszym młodszym kolegom i koleżankom, którzy pomagali sędziom siedząc przy stoliku sędziowskim.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały przy turnieju. To były nasze rodziny, nasi znajomi, przyjaciele. Wszyscy, którzy popierają nasze działania i chcą nam bezinteresownie po prostu pomóc. Jest to dla nas bardzo ważne.

Dziękujemy Restauracji Avocado za przygotowanie pysznego jedzenia na wieczorne spotkanie integracyjne.

Pan Andrzej Bandosz - filar wrzesińskiej siatkówki, zwłaszcza plażowej. To właśnie on, przygotował boiska na zawody, to on zawsze daje nam "kopa" do działania. I w trudnych momentach możemy liczyć na słowa pocieszenia z jego ust. Za to bardzo dziękujemy i liczymy, że będzie Pan z nami jak najdłużej tworzył te piękne wydarzenia.

Przemysław Lisiecki - człowiek piksel. Godziny spędzone przy komputerze. To on zaprojektował koszulkę turniejową, to on wykonał kubki turniejowe, to on przygotował spodenki dla finałowej "ósemki" w turnieju męskim, to on przygotował banery turniejowe, to on przygotował stroje dla Pań - kawał dobrej roboty.

Ekipa Wole'j'maluch Eurotrip - Julia Brudło, Łukasz Tobys, Marcin Szczechowicz. Przyjechali na nasz turniej nie tylko by być jednymi z uczestników, ale również by opowiedzieć wielu osobom o swojej zeszłorocznej podróży Maluchem po Europie. Świetna inicjatywa i trzymajmy za nich kciuku w tegorocznej wyprawie na Łotwę, Litwę i Estonię.

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo - To oni, a mianowicie Pani Agnieszka Borowska przygotowywała przepyszne owocowe koktajle białkowe, którymi można było się delektować leżąc na leżakach w strefie relaksu przygotowanej przy współudziale z Wytwórnią Wód Mineralnych Kamena.

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium również zaznaczyła swoją obecność. Można było porozmawiać z przedstawicielem uczelni i zapoznać się z ofertą dydaktyczną.
Dziękujemy firmie Inspero.pl za oprawę muzyczną imprezy.

Ogromne podziękowania dla portalu NowaWrześnia.pl oraz dla Kuby Makowskiego, który wykonał sporo zdjęć oraz nagrań video z turnieju. Z pewnością za chwilę będziecie mieli okazję zobaczyć video-relację z turnieju.

Dziękujemy kibicom, którzy pojawili się na naszym turnieju.

Wielkie podziękowania w końcu dla samych zawodników, którzy dzielnie walczyli na boisku przez ostatnie dwa dni. To właśnie oni byli głównymi aktorami tego wydarzenia.

Cieszy nas fakt, że Plaża Wrze była tak bardzo oblegana w tym roku. Daje nam to kolejną motywację do podniesienia prestiżu imprezy. Ale nie da się tego dokonać bez odpowiednich osób. Chcielibyśmy by było nas więcej. bo niestety takiej imprezy nie da się przygotować w 4-5 osób. A jednak wbrew pozorom, ale sporo pracy jest do wykonania już na długo przed turniejem. Więc zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy. Stwórzmy jedną, wielką, siatkarską rodzinę. Ten sport łączy ludzi. Cieszmy się wspólnie z tego co mamy, co lubimy robić i do czego dążymy. A będąc częścią Plaża Wrze z pewnością będziecie szczęśliwymi ludźmi. Sport, zabawa, przyjaźń - tak postrzegam to, co wspólnie tworzymy dla was wszystkich. I największą nagrodą za to co robimy jest satysfakcja z zadowolenia uczestników.

A czy warto to robić? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Niedługo udostępnimy dla Was galerię zdjęć z turnieju. Pewnie każdy z Was odnajdzie siebie na fotografii.


Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i.....
SPOTKAJMY SIĘ NA PIASKU W 2017 ROKU!


Marcin Olejniczak

 


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe
Copyright ©2017 Plazawrze.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Liczba odwiedzin: 1373
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem